Şimdiye kadarki en pahalı HES sahibini buldu

baraj

Elektrik Üretim A.Ş’ye ait Bünyan, Çamardı, Pınarbaşı ve Sızır hidroelektrik santrallerinin nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklifi, 69 milyon 700 bin dolarla Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş verdi

HES özelleştirme ihalelerinde son iki haftanın en yüksek satış rakamına ulaşıldı.

Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu’nun komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde, ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. Elemesiz turda en yüksek teklif 36 milyon 500 bin dolar oldu.

Daha sonra elemeli yazılı turlara geçildi. 4 tur olarak gerçekleştirilen elemeli yazılı turların ilk turunda en yüksek teklif, 50 milyon dolar, ikinci elemeli turda 57 milyon 500 bin dolar, üçüncü elemeli turda ise 63 milyon 500 bin dolar oldu.

Yazılı elemeli turların ardından açık artırmaya geçildi. Açık artırmada başlangıç tutarı 68 milyon 750 bin dolar, artırım aralığı 50 bin dolar olarak belirlendi.

Açık artırmanın ilk turunda 5 firma ihaleden çekilirken, bu turda en yüksek teklif 68 milyon 950 bin dolar oldu. Açık artırmanın ikinci turunda yine bir firma ihaleden çekilirken, en yüksek teklif 69 milyon 100 bin dolar oldu. 3’üncü turda da bir firma daha ihale dışı kalırken, bu turdaki en yüksek teklif 69 milyon 200 bin dolara çıktı.

9 tur olarak gerçekleşen açık artırmada en yüksek teklifi Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş. 69 milyon 700 bin dolarla verdi.

Böylece nihai pazarlık görüşmesi teknik olarak tamamlandı.

Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş Genel Müdürü Şadi Büyüktekeci, ilk aşamada kapasite artırımı için 4 milyon dolarlık yatırım öngördüklerini söyledi. Diğer üretim ihalelerine de girmek istediklerini kaydeden Büyüktekeci, kalan 3 elektrik dağıtım bölgesinin özelleştirme ihaleleriyle de ilgilendiklerini belirtti.

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

  • 3D televizyonlar 18 seks 18 sesli chat 18 sesliler 18lik kizlar 18sesliler 18seslisohbet 140 yıllık denklemin 2010 moda acarsesli acun medya adali bayanlar Arkadaş arzulu Arzuluyum arzuluyuz Arzuluyuz.Biz arzuluyuz.biz.com arzuluyuz.com Ask aşk şiirleri bayan sohbet bbg evleri bedava chat Being a partner boyfriend camfrog chat Chat Client conversation coping evlilik facebook Fibro fibromyalgia fun future Good Things Google homesesli Humor izle kardeşlikdiyari kayseri sohbet kurtlar vadisi life love Messenger msn msn chat optimism parents sahte aşklar sanal sohbet School sekerimsen?com sesli chat SesliChat seslichatsiteleri seslihome seslii chat seslimekan sesliseks SesliSohbet Sesli Sohbet sevgili bul Social sohbet mekanı sohbet siteleri Teaching Vikki Blows sex yildizi www.arzuluyuz.Com www.arzuluyuz.net Yahoo Yeni etiket ekle
  • %d Bloggern gefällt das: